سیستم مدیریت فایل

مهمترین مشخصه سیستم کنترل فایل تحت سرور، قابلیت تعیین سطح دسترسی به ازای یک فایل است.
سطح دسترسی به ازای فایل مناسب برای شرکتی است که علاوه بر نیاز به کنترل سطح دسترسی، نیاز به تعیین سطح دسترسی هر فایل به صورت شناور داشته باشد، بهتر است این قابلیت با ذکر یک مثال واقعی بهتر توضیح داده شود.

مشتری ما یک شرکت مهندسی بود با تولید روزانه ده ها فایل اعم از فایلهای مکاتبات اعم از فایلهای ورد، اکسل و پی دی اف، در عین حال در واحد مهندسی، فایلهای نقشه توسط مهندسین تولید و سپس به مدیر واحد تحویل داده تا در نهایت با در کنار قرار دادن هر فایل، فایل اسمبلی مجموعه تولید شود. تا اینجای کار با استفاده از یک فولدر در سرور که برای تمامی کاربران مربوطه به اشتراک گذاشته شود، نیاز مجموعه قابل دستیابی بود؛ به علاوه اینکه فولدرهای دیگری به صورت اشتراکی با چند کاربر خاص در ویندوز سرورمجموعه وجود داشت تا کاملاً نیازهای سطح دسترسی شرکت پاسخ داده شود. با کنترلهای اکتیودایرکتوری نیز ادمین سیستم کنترل خوبی بر روی کل مجموعه داشت.
مشکل از جایی آغاز شد که مدیران عالیرتبه شرکت، نگران از دست رفتن فایلهای مهم توسط پرسنل ذیربط بودند، البته به صورت دقیقتر باید گفت که شرکت رقیب ممکن بود با اغوای مالی، از پرسنل واحد مهندسی فایلهای نقشه را بخرد! به همین سادگی
نیاز جدید شرکت این بود که هر فرد تنها به چند فایل نقشه که به آن نیاز داشت دسترسی داشته و از محل نگهداری سایر فایلها بی اطلاع باشد، با ویرایش فایلهای نقشه، یکی از نیازها این بود که فرد ابتدایی که در تهیه نقشه فعالیت داشته، دیگر نباید به ویرایش های دقیق نقشه که با اندازه های دقیقتر تولید شده است دسترسی داشته باشد.
در ضمن تهیه پشتیبان از کل اطلاعات شرکت و در عین حال دسترسی به فایلها و کنترل ورژن فایل از دیگر مسائلی بود که سیستم معمول شرکت قادر به جواب دهی آن نبود.

 

  • سیستم مرکزی کنترل فایل
  • دسترسی از طریق وب سایت و تعیین سطوح دسترسی
  • دسترسی از طریق نرم افزار ویندوز
  • سینک اطلاعات به صورت اتوماتیک بین کامپیوتر و سرور مرکزی
  • تولید لینک دانلود از تمامی فایلهای انتخاب شده تحت یک فایل زیپ